Jak zacząć Odchudzanie w Głowie?

Jedzcie mniej. Ćwiczcie więcej.

Dla każdego, kto zmaga się z utratą wagi, powyższe stwierdzenie może być wręcz irytujące.

Jeśli jest to rzeczywiście takie proste, to dlaczego nie możesz osiągnąć swojej idealnej wagi? Postępujesz zgodnie z programem idealnie, ale nadal nie widzisz rezultatów, których pragniesz – a przynajmniej nie na stałe.

Brakujące ogniwo? Twój mózg. Zgadza się, organ, który jest odpowiedzialny za podejmowanie 35 000 świadomych decyzji dziennie, włączając w to każde ugryzienie, które jesz i każde ćwiczenie, które próbujesz.

Jeśli twój mózg nie jest po tej samej stronie co ciało, może ci być trudno dostrzec trwały postęp. Dobre wieści? Jest kilka sposobów, na które możesz trenować swój mózg do pracy z tobą, nie przeciwko tobie.

Jeśli szukasz rozwiązania dla skóry, sprawdź: Skinatrin Opinie

jak zacząć odchudzanie w głowie

6 dróg do stracenia na odchudzanie w głowie

Jak zacząć Odchudzanie w Głowie?

1. Zamiast skupiać się na tym, co powinieneś jeść, zwróć swoją uwagę na to, dlaczego jesz. Co najmniej 30 procent naszego jedzenia to jedzenie, które nie jest głodne. Jemy, bo jesteśmy smutni, źli, znudzeni, samotni, zestresowani, przygnębieni, zwlekający, świętujący, współczujący, zastanawiający się, lista jest niekończąca się. Jeżeli jesz, kiedy nie jesteś głodny, twoje ciało nie potrzebuje energii i będzie ją przechowywać w postaci nadmiaru tłuszczu. Dlatego zanim sięgniesz po jedzenie, zadaj sobie pytanie: “Czy jestem naprawdę głodny, czy staram się zmienić to, co czuję?”. Jeśli jesteś naprawdę głodny, jedz. Jeśli jest to powód emocjonalny, przeczytaj krok drugi.

2. Jedną z najbardziej wzmacniających i uzdrawiających rzeczy, które możemy zrobić zamiast wygodnego jedzenia, jest po prostu siedzenie z naszymi emocjami, bez konieczności ich tłumienia lub odwracania uwagi od nich. Tak, to jest niewygodne. Ale niewygoda nie szkodzi. To jest po prostu niewygodne. Nie lubimy czuć się niekomfortowo, ale dyskomfort nie trwa długo. Jeśli możesz siedzieć cicho i pozwolić sobie odczuwać to nieprzyjemne uczucie tylko przez kilka minut, będziesz zdumiony, jak się ono rozprasza i rzeczywiście poczujesz się pobudzony tym procesem. I nie będziesz już czuł się jak uderzenie cukru czy cokolwiek, co miałeś zamiar zjeść.

3. Daj sobie pozwolenie na nic nie robić. Jednym z najczęstszych czynników wyzwalających głodne jedzenie jest konieczność zrobienia sobie przerwy od tego, co robisz. Czujemy się winni, że zatrzymaliśmy się, ponieważ żyjemy w społeczeństwie, które sprawia, że czujemy, że musimy być produktywni przez cały czas. Szukamy więc wymówek, a jedzenie jest łatwym wyborem. Nie musisz jeść, żeby usprawiedliwić sobie przerwę.

4. Kiedy jesz, po prostu jedz. Nie rób nic innego, ponieważ mózg może skupić się tylko na jednej rzeczy na raz i będziesz tęsknił za sygnałami z twojego ciała o tym, czy jedzenie rzeczywiście się z tobą zgadza i ile go potrzebujesz. Zwróć uwagę na zapach, teksturę i subtelności smaku. Będziesz bardziej lubił swoje jedzenie, ale w końcu będziesz jadł mniej, bo wcześniej będziesz zadowolony. Im więcej smakujemy, tym mniej potrzebujemy. To rozwala ludzi. Większość ludzi myśli, że im więcej radości z jedzenia, tym więcej będą jeść. Wręcz przeciwnie. Tajemnica polega na tym, by delektować się każdym pysznym jedzeniem.

5. Dobrej nocy. Brak snu napędza wszystkie hormony, które zwiększają głód i zachcianki cukrowe. Nie wspominając o tym, że trzeba się podpieprzać jedzeniem, bo jest się zmęczonym.
Wyrzućcie wagę łazienkową, bo kiedy wasza waga spada, tracicie mięśnie i kości, a nie tylko tłuszcz. Kiedy tracisz mięśnie, Twój metabolizm spowalnia (co oznacza, że potrzebujesz mniej kalorii, aby utrzymać swoją wagę) i zwiększasz ryzyko oporności na insulinę i cukrzycę typu 2. Jeśli potrzebujesz numeru, który Cię zmotywuje, zmierz obwód swojej talii. Kurczenie się obwodu talii bardziej koreluje z poprawą stanu zdrowia niż redukcja wagi ciała. Dla mężczyzny zdrowy obwód w talii jest mniejszy niż 94 cm, a dla kobiety mniejszy niż 80 cm.

Wniosek: Odchudzanie z Głową

Jeszcze lepiej, przekwalifikuj swój mózg, aby skupić się na najlepszej miary postępu: poczuj się lepiej, miej więcej energii i ciesz się życiem w pełni.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *