Jak Schudnąć gdy Dieta nie Działa

Utrata masy ciała to proces, który nie zawsze przebiega tak szybko, jak byś chciał. Podczas gdy zdrowa utrata wagi może zająć trochę czasu, istnieją powody, dla których może nie być utraty wagi, które warto rozważyć, jak ocenić swoje postępy.

Na przykład, może jesteś zaangażowany w regularny trening, ale nie spalasz wystarczająco dużo kalorii. Być może ćwiczysz wystarczająco dużo i dobrze się odżywiasz, ale masz schorzenie, które zakłóca Twoją zdolność do zrzucania kilogramów.

Istnieje wiele rzeczy, które mogą wpływać na utratę wagi, niektóre z nich mogą być bardziej oczywiste niż inne. Warto rozważyć wszystkie z nich, ponieważ pracujesz nad wprowadzeniem zmian, które przyniosą ci rezultaty.

Możesz przeczytać więcej o Dieta Ketogeniczna

jak schudnąć gdy dieta nie działa

Błąd utraty wagi #1: nie jesz wystarczająco dużo

.
Wiedząc, że jedzenie zbyt dużej ilości kalorii prawdopodobnie doprowadziło do niechcianego przyrostu masy ciała, może wydawać się dobrym pomysłem, aby zmniejszyć – jeśli już tam był, zrobił to – ale należy pomyśleć jeszcze raz. “Bardzo niskokaloryczna dieta może przyczynić się do szybkiej początkowej utraty wagi, ale gdy na przeszkodzie stoi głód, nuda lub okoliczności życiowe, te nierealistyczne plany mogą stać się zbyt trudne do zrealizowania” – mówi Taub-Dix. “To może prowadzić do tego znajomego cyklu żywienia, powodując, że ktoś źle się czuje z powodu niepowodzenia, zamiast być własną cheerleaderką, aby pomóc im osiągnąć ich pragnienie, aby wyglądać i czuć się najlepiej”. Brzmi znajomo? Ja, na przykład, zmagam się z tym wiele razy, odkąd po raz pierwszy zobaczyłem mój wzrost wagi. Skrupulatnie zapisywałam wszystkie swoje kalorie, liczyłam makra i zaczęłam się ograniczać od spożywania większej ilości kalorii po osiągnięciu magicznej liczby, pomimo tego, jak bardzo byłam głodna. Jak w zegarku, nieuchronnie wracałam do domu późną nocą i kończyła się bzykaniem, zamawiając wszystkie moje ulubione włoskie dania z okolicznej pizzerii – wystarczająco dużo, by nakarmić wiele osób – i jedząc je prawie całkowicie sama.

Błąd utraty wagi #2: Nie śledzisz tego, co jesz

Świadomość jest niezwykle ważna, jeśli starasz się schudnąć. Wielu ludzi nie ma pojęcia, ile naprawdę jedzą.

Badania pokazują, że śledzenie diety pomaga w utracie wagi. Ludzie, którzy korzystają z dzienników żywności lub fotografować swoje posiłki konsekwentnie schudnąć więcej niż ludzie, którzy nie

Błąd utraty wagi #3: Nie śledzisz tego, co jesz

Białko jest najważniejszym składnikiem odżywczym w procesie odchudzania.

Spożywanie białka w 25-30% kalorii może zwiększyć metabolizm o 80-100 kalorii dziennie i sprawić, że automatycznie jeść kilkaset mniej kalorii dziennie. Może również drastycznie zmniejszyć łaknienie i chęć do przekąski.

Jest to częściowo spowodowane wpływem białka na hormony regulujące apetyt, takie jak ghrelina i inne.

Jeśli jesz śniadanie, upewnij się, że ładujesz się na białko. Badania pokazują, że osoby, które jedzą wysokobiałkowe śniadanie, są mniej głodne i mają mniej apetytów w ciągu dnia.

Wysokie spożycie białka pomaga również zapobiegać spowolnieniu metabolicznemu, co jest częstym efektem ubocznym utraty wagi. Dodatkowo, pomaga zapobiegać odchudzaniu.

łąd utraty wagi #4: Nie jesz całego jedzenia

Jakość żywności jest tak samo ważna jak ilość.

Spożywanie zdrowej żywności może poprawić samopoczucie i pomóc w regulacji apetytu. Pokarmy te są zwykle znacznie bardziej sycące niż ich przetworzone odpowiedniki.

Pamiętaj, że wiele przetworzonych produktów żywnościowych oznaczonych jako “zdrowa żywność” nie jest tak naprawdę zdrowych. Trzymaj się jak najdłużej całej, jednoskładnikowej żywności.


Jedną z najważniejszych rzeczy, które można zrobić przy odchudzaniu, jest wykonanie jakiejś formy treningu oporowego, np. podnoszenie ciężarów.

Błąd utraty wagi #5: Nie podnosisz ciężarów

Może to pomóc w utrzymaniu masy mięśniowej, która często jest spalana wraz z tłuszczem, jeśli nie ćwiczysz.

Podnoszenie ciężarów może również pomóc w zapobieganiu spowolnieniu metabolicznemu i zapewnić, że Twoje ciało pozostanie stonowane i umięśnione.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *